طرز تهیه ترشی قارچ

ساخت وبلاگ
چکیده :     شما می توانید با استفاده از روش تهیه ترشی قارچ، این ترشی خوشمزه را در منزل تهیه کنید و از طعم ب... با عنوان : طرز تهیه ترشی قارچ بخوانید :
طرز تهیه ترشی قارچ با طعمی بی نظیر
 
 
طرز تهیه ترشی قارچ با طعمی بی نظیرشما می توانید با استفاده از روش تهیه ترشی قارچ، این ترشی خوشمزه را در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.ترشی انبه و ترشی قارچ و ترشی آلبالو از انواع ترش ها با طعم متفاوت و بی نظیر هستند و سرو غذا های گوشتی و انواع پلو ها در کنار هر یک از این ترشی ها لذت بخش است.

مواد لازم:

سرکه سفید : ۲ لیوان
گردوی آسیاب شده : ۳۰۰ گرم
فلفل تند : ۴ عدد
تمر هندی : ۱ بسته
نمک : به میزان لازم
رب انار : به میزان لازم
پودر انبه : ۱ قاشق سوپخوری
قارچ : ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم
آب : ۲ لیوان

طرز تهیه ترشی قارچ:

در طرز تهیه ترشی قارچ ابتدا قارچ ها را بشویید و سپس آن ها را اسلایس کنید.
در درون تابه ای مناسب قارچ های اسلایس شده را با حرارت زیاد و بدون روغن تفت دهید و قارچ ها را به صورت مرتب هم بزنید تا به خوبی تفت بخورند.

توجه داشته باشید اگر قارچ ها آب پس بدهند باید آب آن ها را دور بریزید. بعد از تفت خوردن قارچ ها تابه را از روی حرارت بردارید و در ظرفی مناسب تمر هندی را با سرکه و یک لیوان آب مخلوط کنید و اجازه دهید تا تمر هندی به خوبی خیس بخورد و با کمک چنگال تمر هندی را هم بزنید تا باز شود سپس تمر هندی را از صافی رد کنید.

و آب تمر هندی صاف شده را در درون ظرف مناسبی بریزید و ظرف را بر روی حرارت گاز قرار دهید تا آب صاف شده تمر هندی به جوش آید و غلیظ شود سپس رب انار را با ۱ لیوان آب باقی مانده مخلوط کنید و به مخلوط سرکه و تمر هندی صاف شده اضافه کنید و اجازه دهید تا مخلوط این مواد بجوشند و غلیظ شوند سپس مواد را از روی حرارت بردارید و پودر انبه را به مخلوط سرکه اضافه کنید و اجازه دهید تا مخلوط سرکه به خوبی سرد شود.

در درون ظرف درب دار مناسبی مقداری از قارچ های اسلایس شده را بچینید و سپس مقداری از فلفل تند های ریز شده را بر روی قارچ ها بریزید و گردوی آسیاب شده را نیز بر روی لایه قارچ ها و فلفل بریزید و همه این مراحل را به ترتیب ادامه دهید تا مواد تمام شوند و در آخر نیز سرکه را به ترشی اضافه کنید.
 

نکات کلیدی در درست کردن ترشی قارچ
در طرز تهیه ترشی قارچ به ازای هر ۱ لیوان سرکه از ۱ لیوان آب باید استفاده کنید.
مخلوط سرکه باید سرد شود سپس بر روی ترشی ریخته شود در غیر اینصورت ترشی کپک می زند.ترشی قارچ را نباید به هیچ عنوان هم بزنید.
رب انار ترشی قارچ هر چقدر بیشتر باشد ترشی خوشمزه تر می شود.
در طرز تهیه ترشی قارچ بعد از اینکه مخلوط سرکه را بر روی ترشی ریختید درب ظرف را به خوبی ببندید و ترشی را در درون یخچال نگهداری کنید توجه داشته باشید که ترشی قارچ را می توانید بعد از یک هفته مصرف کنید. در صورت تمایل می توانید برای آشنایی با روش تهیه ترشی های مختلف به بخش انواع ترشی مراجعه کنید.

طرز تهیه ترشی قارچ,طرز تهيه ترشي قارچ,طرز تهیه ترشی قارچ و زیتون,طرز تهیه ترشی قارچ دکمه ای,طرز تهیه ترشی قارچ با تمرهندی,طرز تهیه ترشی قارچ و لیمو,طرز تهيه ترشي قارچ و زيتون,طرز تهیه ترشی قارچ صدفی,طرز تهیه ترشی قارچ وبروکلی,طرز تهیه ترشی قارچ و لوبیا سبز,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 8 مهر 1395 ساعت: 18:36